Det är NU dags att ta steget till en kultur för ledarskap i våra företag och organisationer – att leda så att andra leder! Jag är glad att min vän, kollega och mentor Birgitt Williams kommer till Europa. Du har chansen att träffa Birgitt som är en internationellt erkänt banbrytarande ledare.
Under april månad arrangerar vi 8 unika tillfällen i Sverige och Norge, där Du kan utveckla din ledarskapskompetens! Väljer du en kortare introduktion (halvdag) eller satsar du en heldag på dig själv? Är du sugen på att ge dig ut på en djupare resa för att hitta din kraft som ledare – satsa då på tredagarskursen i Stockholm (20-22/4). Övriga tillfällen genomförs i Oslo (7-8/4), Göteborg (13-14/4), Malmö (15/4) och Stockholm (16-17/4).
Mer information hittar du i foldern:Kultur för Ledarskap workshops eller gå direkt till anmälan för kurserna i SVERIGE eller NORGE.
Lämna ett svar