Två gånger per år bjuder jag in till ett online Erfa-utbyte för dig som använder Open Space i utvecklings- och förändringsarbete. Det vänder sig både till dig som faciliterar Open Space som processledare eller konsult, och till dig som i rollen som chef eller ledare initierar Open Space i den egna verksamheten och har ansvar för att stödja och följa upp arbetet.
Erfa-utbytet genomförs online och ger samtidigt en konkret möjlighet att uppleva hur Open Space-metoden fungerar i en onlinemiljö – både ur ett faciliterande och ett deltagande/ägande perspektiv.
Fokus ligger på erfarenhetsutbyte, gemensam reflektion och lärande utifrån verkliga uppdrag och situationer. Erfa-utbytet är lika relevant för dig som är ny i arbetssättet som för dig med lång erfarenhet av Open Space.
Nästa tillfälle äger rum den 6 mars.
Läs mer om upplägg, innehåll och anmälan HÄR
Varmt välkommen att höra av dig till Thomas om du har frågor.

